فرنی غذایی است که با آرد برنج و شیر تهیه می‌شود و همراه با غذای اصلی یا به عنوان دسر مصرف می‌شود. ضمن اینکه در ماه مبارک رمضان، بیشتر از این غذا استفاده می‌شود. جالب است بدانید که فرنی یک غذای هندی است و واژه هندی هم به فرنی، phirni گفته می‌شود.

طرز تهیه فرنی

آموزش طرز تهیه فرنی

برای تهیه فرنی بهتر است قابلمه ای تفلن پیدا کنید و ابتدا شیر را به مقدار لازم درون آن بریزید. اگر مقدار شیری که دارید کم است، ناچارا میتوانید مقداری آب درون شیر بریزید اما نه به اندازه ای که طعم شیر را از بین ببرید.

سپس آرد برنج و شکر را به شیر اضافه کنید و هم بزنید تا زمانی که مواد با هم خوب ترکیب و درهم حل شوند. مواد مخلوط شده را برروی دمای مناسب قرار دهید و شروع به هم زدن کنید. اگر لحظه ای هم زدن را متوقف کنید. اولا باعث ته گرفتن فرنی می‌شود و ثانیا آرد برنج به صورت گلوله گلوله در می‌آید.

طرز تهیه فرنی

طرز تهیه فرنی و یک نکته

بعد از اینکه فرنی کمی غلیظ شد مقداری گلاب به آن اضافه کنید تا طعم و عطر بهتری به خود بگیرد. لازم به ذکر است که اگر به صورت اتفاقی فرنی شما ته گرفت، مواد را از ته قابله هم نزنید زیرا این کار باعث می‌شود مواد سفت شده در ته قابلمه مخلوط فرنی شما شده و موقع میل کردن احساسی خوبی نداشته باشید.

نوش جان …

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه